Увезениот материјал за заштита на двострано доведе слој

Увезениот материјал за заштита на двострано доведе слој

Краток опис:

HD02 доведе гел (двојно страна во долги ракави) 1, функција: тоа е главно се користи за заштита на Х зраци, може да според корисниците треба главно се користи за заштита од радијација (X, гама зраци, заштита), корисникот може да избере според треба серија заштита на производи од различни спецификации (заштита 0,5 MMPB гама зраци обично избираат). 2. стил: долг ракав двојно страна, заштитата е посеопфатна; 3. Материјали: Американски увезени доведе гума 4. Меѓународна нов вид на заштитни ле ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao or Yantai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Водач еквивалентни: 0.35/0.5/0.75mmpb
 • улога: заштита од радијација
 • материјал: олово гума
 • детали за производот

  Тагови производ

  正 穿 长袖 双面 铅 衣

  HD02 доведе гел (двојно страна во долги ракави)
  1, функција: тоа е главно се користи за заштита на Х зраци, може да според корисниците треба главно се користи за заштита од радијација (X, гама зраци, заштита), корисникот може да избере според треба серија заштита на производи од различни спецификации (заштита 0,5 MMPB гама зраци обично избираат).
  2. стил: долг ракав двојно страна, заштитата е посеопфатна;
  3. Материјали: Американски увезени доведе гума
  4. Меѓународна нов вид на заштитни водството на кожата, меѓународните води на ултра-лесни, ултра-тенок, ултра-меки заштитен материјал; Во споредба со обичните доведе облека, релативната тежина од 25 до 30 отсто може да се намали.
  5. Добри перформанси заштита, водство дистрибуција е многу униформа, нормална употреба на олово еквивалент нема да ослабвам;
  6. Обезбедување на 0,35 / 0.5mmPb доведе еквивалентно; Отпорни на абење, лесен-за-чиста површина материјали за да се заштити вашата инвестиција до максимум;

  Quick Details

  Properties

  Medical X-ray Equipments & Access

  Brand Name:

  Chenlu

  Color

  as your requirement

  Place of Origin:

  Shandong, China (Mainland)

  Name:

  medical X-ray Lead protective clothing

  Material:

  Natural Rubber and Yellow Lead

  Size

  S/M/L/XL and OEM

  Function:

  protection from X-ray

  Certificate:

  CE ISO

  Using Life:

  4-5 years

  Style

  X-ray Lead Apron

  Lead equivalent:

  0.35mmpb,0.5mmpb

  SupplyAbility:

  1000 Piece/Pieces per Month X-ray medical x ray lead apron

  Packaging Details

  4 sets/ctn/62*35*11cm for X-ray medical x ray lead apron

  Port

  Qingdao or Yantai,China

   

  Нашите главни производи:
  заштита на човечкото тело главни производи: Х-зраци заштитна облека водството облека, рентген заштитни здолниште, доведе очила, олово шамија, олово капа, оловни ракавици, да доведе ракавици, гонадите, заштита на дојка, чувар рака, рака заштита итн
  Главните производи на заштитна опрема: мобилен екран олово, суспендирани доведе екран, кревет завеса, мобилни доведе завеса, олово стакло и поврзани помошни материјали.

  Таа е направена од природна гума и жолта danpowder со преработка и outsourcing крпа. Внатрешноста е мулти-слој нов заштитен материјал, водство дистрибуција е дури, перформансите на заштита е добро, а светлина и меки, не е лесно да фрактура;
  Надворешноста ткаенина трајни и издржливи, и таа е водоотпорен и антистатички. Тоа е лесно да се чистат и дезинфицираат.
  Тоа е убаво дизајниран, модерен и полн со различни, што те прави удобно и пријатно во изглед.
  Метод за инспекција (1) на производи тестирани во 80 KVP, 32 mas, 72 фокусна должина, под услов на Х-зраци фотографија, а потоа го набљудуваат фотографии од филмот, во X-ray филм, ако големината на прозорецот, рече дека зголемувањето на дебелината на материјалот, апсорбира зрачење е посилна. (2) Ако се појавува темна, дебелината на материјалот во сајт се менува. (3) Ако на работ на темно место е јасно, тоа може да се должи на оштетување на внатрешните заштитен материјал, кој обично е предизвикана од неправилна употреба на заштитна облека. (4) Ако постои мала количина на темни дамки, што се произведува во текот на производство на заштитна облека, како што се обектив. Тоа е докажано од страна на клинички докази дека темна дамка со дијаметар од не повеќе од 5 мм нема да влијае на заштитен ефект. Доколку се најдат голем број на темни дамки поголема од 5mm, или треба да се забележи многу мали и темни дамки, треба да се забележи. (5) ако има долга сенка, тоа покажува дека предноста на гума може да се скрши во областа, која е предизвикана од неправилното складирање на заштитна облека. Одржување на производот (1) на овој производ не треба да се изложува на сончева светлина, место подалеку од извор на топлина, и не можат да контактираат со други производи како што се боја, киселина, алкална, итн (2) на овој производ треба да се чува во добро проветрени и на ладно и суво соба. На температурата е 0-30 степени, а релативната температура е 80%. HC06 анти-носат едностран доведе Вест: супер меки гумени доведе стил: дури и содржини тип водството на тело: 025, 035, 05mmpb; Модел: L, M, S; Опсег на примена: за радиолошка дијагностика на заштита на човековото тело. Години на употреба: земјата има фиксен период од 4-5 години, повеќе од должината на користење или на фреквенција на употреба, и може да се провери заштитниот ефект на заштитен костум на своја сопствена. Проверете метод: го користите рака рамен на допир или отстраните крпа површина, со набљудување на окото сила, ако има една третина од крек, производот не може да се користи, мора да се откаже од ажурирање. Ако професионална детектор доза може да се открие степенот на зрачење слабеењето, неопходно е да се утврди дали заштитни производи треба да биде заменет.

   

   Top quality dental medical x ray lead apron   HA07

  Size

  L*M  mm

  Wear Reference

  S

  900*600

  ≤165cm

  M

  1000*600

  165-175cm

  L

  1100*600

  ≥175cm

   

  Our services

  ♦For all your inquires about us or our   lead cloth lead apron  , we will reply  you in detail within  24 hours

  ♦ We own professional team have professional attitude to recommend products and services, introducing the  lead cloth lead apron for you

  ♦Our   lead cloth lead apron   have various type and  function  , We will recommend to you that according to your requirements

  ♦We offer OEM services. Can print your own logo on the lead cloth lead apron

  ♦ We have very experienced engineers, can help you better use our lead cloth lead apron

   

  Certification

  certification

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка. ООД
  • Телефон: 4006667636
  • Телефон: 0535-8982222
  • Е-пошта: admin@sdchenlu.com

  Прашање За Ценовникот

  Последни вести

  • 德国劳易测电子诚邀您莅临2019CMEF医疗器械...

   当前页面: 首页 >新闻中心 >业界动态 >德国劳易测电子诚邀您莅临2019CMEF医疗器械展,5.14-17… CMEF作为医疗健康领域内全球专业的科学创新展示平台,将于2019年5月14-17日在上海国家会展中心举行,以“智能重构未来”...

  • efforts bring me a big order.

   an india customer has contacted for about 1 month after the spring festival, quantity is 650 pieces, product is lead glasses. there is a sentence, efforts will bring you success. i did it. ...

  • 2019 3.7-9 Xi’an Fair

   Shandong Chenlu Medical will participate in the western international medical equipment exhibition, boost the western development, we are serious. Booth number: hall B 336. Xi ‘an qujiang international conven...

  • Agent of Japan import lead apron

   Japan original import lead-free lead apron, 100 years of Japanese enterprises, (founded in 1913) achievement of 100 years of brand. SIAA aseptic certification, ultra-light and ultra-thin lead clothing. We chenlu med...