Анти-Х зраци исправен / варијанта заштита водството против, тироидната жлезда

Анти-Х зраци исправен / варијанта заштита водството против, тироидната жлезда

Краток опис:

вратот на Х-зраци заштита на тироидната жлезда / олово вратот HA11 X - зраци заштитни деколте одликува Заштитна еквивалент: 0.35 MMPB, 0.5mmpb; Или измената на други заштитни еквивалентно; Улогата на радиолошка заштита на околните вратот: се користи за да се спротивстави на штета на Х зраци на човечки тироидната жлезда; Во вид на радиолошка заштита шамија: голема јака и различен вид, повеќе сеопфатна заштита; Големината на јака radioprotection: големината на просечната големина, големината на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao or Yantai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  X-зраци вратот заштита на тироидната жлезда / олово HA11 вратот

   

  X - зраци заштитни деколте карактеристики

  Заштитна еквивалент: 0.35 MMPB, 0.5mmpb; Или измената на други заштитни еквивалентно;

  Улогата на радиолошка заштита на околните вратот: се користи за да се спротивстави на штета на Х зраци на човечки тироидната жлезда;

  Во вид на радиолошка заштита шамија: голема јака и различен вид, повеќе сеопфатна заштита;

  Големината на јака radioprotection: големината на просечната големина, големината на стап може да се прилагоди;

  Боја на радиолошка заштита: 12 стандардни бои можат да бидат избрани за да одговара на нашата заштитна облека олово

   

  Шандонг Чен Лу медицински ко инструмент., Ltd е професионална заштитна облека производители, го скрати растојанието на производот на клиентот директно, па цената е повластен, количина цел, толку повеќе е поповолно цената е, за повеќе детали, ве молиме распрашува !

   

  Нашите главни производи:

  Заштита на човековите тело главни производи: Х-зраци заштитна облека водството облека, рентген заштитни здолниште, доведе очила, олово шал, капа олово, оловни ракавици, да доведе ракавици, гонадите, заштита на дојка, чувар рака, рака заштита, итн

  Главните производи на заштитна опрема: мобилен екран олово, суспендирани доведе екран, кревет завеса, мобилни доведе завеса, олово стакло и поврзани помошни материјали.

  Добредојдовте на телефонски консултации

  Телефон: 0535-8982222 / 8522678

  Телефон: 15318629666

  15589584182

  Операција: 2069188472


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка. ООД
  • Телефон: 4006667636
  • Телефон: 0535-8982222
  • Е-пошта: admin@sdchenlu.com

  Прашање За Ценовникот

  Последни вести

  • 德国劳易测电子诚邀您莅临2019CMEF医疗器械...

   当前页面: 首页 >新闻中心 >业界动态 >德国劳易测电子诚邀您莅临2019CMEF医疗器械展,5.14-17… CMEF作为医疗健康领域内全球专业的科学创新展示平台,将于2019年5月14-17日在上海国家会展中心举行,以“智能重构未来”...

  • efforts bring me a big order.

   an india customer has contacted for about 1 month after the spring festival, quantity is 650 pieces, product is lead glasses. there is a sentence, efforts will bring you success. i did it. ...

  • 2019 3.7-9 Xi’an Fair

   Shandong Chenlu Medical will participate in the western international medical equipment exhibition, boost the western development, we are serious. Booth number: hall B 336. Xi ‘an qujiang international conven...

  • Agent of Japan import lead apron

   Japan original import lead-free lead apron, 100 years of Japanese enterprises, (founded in 1913) achievement of 100 years of brand. SIAA aseptic certification, ultra-light and ultra-thin lead clothing. We chenlu med...