Chen lu disa materiale xhaketë mbrojtëse të çojë gjysmë - mëngë të dyfishtë - mëngë

Chen lu disa materiale xhaketë mbrojtëse të çojë gjysmë - mëngë të dyfishtë - mëngë

Përshkrim i shkurtër:

lead gel (half sleeve double side) 1, function: it is mainly used for protection of X ray, can according to users need is mainly used for radiation protection (X, gamma rays, protection), the user can choose according to need protection series products of different specifications (0.5 MMPB gamma rays protection generally choose). 2. Style: half sleeve double side, allow the hand to move freely and easy to operate; 3. Materials: American imported lead rubber 4. International new type of protec...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Qingdao or Yantai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • material: gome Lead
 • Roli: Mbrojtja nga rrezatimi
 • Ekuivalent plumbi: 0.35mmpb
 • Detail Product

  Produkt Tags

  lead gel (half sleeve double side)
  1, function: it is mainly used for protection of X ray, can according to users need is mainly used for radiation protection (X, gamma rays, protection), the user can choose according to need protection series products of different specifications (0.5 MMPB gamma rays protection generally choose).
  2. Style: half sleeve double side, allow the hand to move freely and easy to operate;
  3. Materials: American imported lead rubber
  4. lloj i ri ndërkombëtar i lëkurës mbrojtëse plumbi, ndërkombëtar kryesor ultra-light, ultra-hollë, materiale ultra-soft mbrojtëse; Krahasuar me veshje të zakonshme të çojë, pesha relative e 25 deri në 30 për qind mund të reduktohet.
  5. Performanca e mirë e mbrojtjes, shpërndarja çojë është shumë uniforme, përdorimi normal i plumbit ekuivalent nuk do të zbus;
  6. Sigurimi 0,35 / 0.5mmPb ekuivalent plumbi; Veshin-rezistente, të lehtë-to-të pastër sipërfaqe materiale për të mbrojtur investimet tuaja në masën maksimale;

  34

  Kjo është bërë nga gome natyrale dhe danpowder të verdhë nga ana e përpunimit dhe të jashtme leckë. E brendshme është një multi-layer materiale të reja mbrojtëse, shpërndarja çojë është edhe, performanca mbrojtja është e mirë, dhe të lehta dhe të butë, jo e lehtë për thyerje;
  Pëlhurë e jashtme është i fortë dhe të qëndrueshme, dhe ajo është i papërshkueshëm nga uji dhe antistatike. Është e lehtë për të pastruar dhe dezinfektuar.
  Ajo është projektuar bukur, në modë dhe të plotë të ndryshme, e cila ju bën të rehatshme dhe të rehatshme në dukje.
  Metoda e inspektimit të produktit (1) produkteve të testuara në 80 KVP, 32 mas, 72 gjatësia fokale nën kushtin e X-ray fotografisë, dhe pastaj të vëzhgojnë fotot e filmit, në filmin X-ray, në qoftë se madhësia e dritares, tha se rritja trashësi materiale, thithin rrezatimi është më e fortë. (2) në qoftë se ajo duket e errët, trashësia e materialit në këtë faqe interneti është ndryshuar. (3) në qoftë se buzë e vendin e errët është e qartë, ajo mund të jetë për shkak të dëmtimit të materialit të brendshëm mbrojtëse, e cila është zakonisht shkaktohet nga përdorimi i gabuar i veshjeve mbrojtëse. (4) në qoftë se ka një sasi e vogël e njolla të errëta, ajo është prodhuar gjatë prodhimit të veshjeve mbrojtëse, të tilla si vrimë. Është vërtetuar me prova klinike që një vend të errët me një diametër prej jo më shumë se 5mm nuk do të ndikojë në efekt mbrojtës. Nëse një numër i njolla të errëta më të mëdha se 5mm janë gjetur, ose shumë pika të vogla dhe të errëta duhet të vënë re, ajo duhet të theksohet. (5) në qoftë se ka një hije e gjatë, kjo tregon se gome plumbit mund të thyer në këtë zonë, e cila është shkaktuar nga magazinimit të pahijshme e veshjeve mbrojtëse. Mirëmbajtjen Product (1) ky produkt nuk duhet të jenë të ekspozuar ndaj diellit, të vendosur larg nga burimi i nxehtësisë, dhe nuk mund të kontaktoni me produkte të tjera të tilla si bojë, acid, alkali, etj (2) Ky produkt duhet të ruhen në një mirë-ventiluar dhe dhomë të ftohtë dhe të thatë. Temperatura është 0-30 gradë, dhe temperatura relative është 80%. HC06 anti-veshin vetme-njëanshëm jelek plumbi: super butë stil plumb gome: edhe trupit lloj plumbi përmbajtje: 025, 035, 05mmpb; Modeli L, M, S; Fusha e zbatimit: përdoret për diagnostikimin radiologjike e mbrojtjes së trupit të njeriut. Vitet e përdorimit: vendi ka një periudhë të caktuar të 4-5 vjet, duke tejkaluar gjatësinë e përdorimit ose frekuencën e përdorimit të, dhe mund të kontrolloni efekt mbrojtës e kostum mbrojtëse më vete. Kontrolloni metodë: përdorni dorën sheshtë për të prekur ose hequr sipërfaqe leckë, me forcë sy vëzhgimit, nëse ekziston një e treta e plas, produkti nuk mund të përdorni, duhet të heqë update. Nëse një detektor profesional dozë mund të zbulojë shkallën e attenuation rrezatimit, është e nevojshme për të përcaktuar nëse produktet mbrojtëse duhet të zëvendësohen.

   

  certification
  二维码名片 • I mëparshëm:
 • Next:

 • Related Products

  Contact Us

  • Shandong Chen lu pajisje mjekësore co. LTD
  • Telefon: 4006667636
  • Telefon: 0535-8982222
  • E-mail: admin@sdchenlu.com

  Hetim Për çmimore

  Lajmet e fundit

  • 德国劳易测电子诚邀您莅临2019CMEF医疗器械...

   当前页面: 首页 >新闻中心 >业界动态 >德国劳易测电子诚邀您莅临2019CMEF医疗器械展,5.14-17… CMEF作为医疗健康领域内全球专业的科学创新展示平台,将于2019年5月14-17日在上海国家会展中心举行,以“智能重构未来”...

  • efforts bring me a big order.

   an india customer has contacted for about 1 month after the spring festival, quantity is 650 pieces, product is lead glasses. there is a sentence, efforts will bring you success. i did it. ...

  • 2019 3.7-9 Xi’an Fair

   Shandong Chenlu Medical will participate in the western international medical equipment exhibition, boost the western development, we are serious. Booth number: hall B 336. Xi ‘an qujiang international conven...

  • Agent of Japan import lead apron

   Japan original import lead-free lead apron, 100 years of Japanese enterprises, (founded in 1913) achievement of 100 years of brand. SIAA aseptic certification, ultra-light and ultra-thin lead clothing. We chenlu med...