Новиот тип на олово заштитна обвивка нема ракав

Новиот тип на олово заштитна обвивка нема ракав

Краток опис:

HA08 protective sheath skirt (single face without sleeves) Non-sleeve radiological protection skirt/lead suit model: HA08 It is mainly used for the protection of X-ray, and the user can choose the protection series of different parameters and specifications according to the need. (the protection of gamma rays is generally 0.5 MMPB). The default size of this dress is medium size. If there are other conditions, the price will fluctuate, please specific consultation!   Radioprotection ski...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao or Yantai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Акција:: заштита од радијација
 • Водач еквивалент :: 0.35mmpb
 • спецификација :: L, M, S
 • детали за производот

  Тагови производ

  HA08 заштитна обвивка здолниште (едно лице без ракави)

  Не-ракав радиолошка заштита здолниште / олово модел одговараат: HA08

  Тоа главно се користи за заштита на Х-зраци, а корисникот може да избере серија заштита на различни параметри и спецификации според потребата. (Заштита на гама зраци е генерално 0,5 MMPB).

  Стандардната големина на овој фустан е со средна големина. Ако постојат други услови, цената ќе се променат, молам конкретни консултации!

   

  Radioprotection здолниште анти-доведе облека меѓународни нови заштитни доведе капак

  Во денешно време, повеќето ултра лесни, ултра-тенок и ултра-меки заштита материјали во светот; Во споредба со слична увезена доведе облека, релативната тежина од 25 до 30 отсто може да се намали.

   

  - зраци заштитни одела имаат одлични заштитни својства

  доведе дистрибуција е многу униформа и на нормална употреба на олово не се ослабени. Обезбеди 0,35 / 0.5mmPb доведе еквивалентно; Отпорни на абење, лесен-за-чиста површина материјали за да се заштити вашата инвестиција до максимум;

   

  Новата структура дизајн на заштитни ray overskirt анти-доведе одговараат на

  Таа е направена од мулти-слој материјали, со професионална човечки дизајн структура, што го прави да се чувствувате удобно.

   

  Прецизност процесот на производство

  Таписерии изработка, прецизен, трајни, може да ги користат остатокот увери;

  Реј заштитни костим за заштитна облека

  Стилот е оригинална и сортата е завршена

  Богата со големина, без оглед дали се маст тенки, високи и кратки, секогаш имаат соодветен за вас, да биде како да се прилагоди за вас; Десетина стилови, можат да бидат избрани богати бои, целосно се рекламира својата личност.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка. ООД
  • Телефон: 4006667636
  • Телефон: 0535-8982222
  • Е-пошта: admin@sdchenlu.com

  Прашање За Ценовникот

  Последни вести

  • The feedback from Indonesia customer

   The feedback from Indonesia customer   Thanks to receive the feedback from the Indonesia customer.Please accept our best wishes for your happiness and success. The  standard lead equivalent Chenlu X ray protecti...

  • We appreciate being given this opportunit...

   Lead is a chemical element with symbol Pb (from the Latin plumbum) and atomic number 82.Lead can screen X rays and radioactive rays.In hospitals, doctors often have a lead plate to protect their chest when making X r...

  • Very grateful to our clients for the supp...

   Lead coat which must be unfolded sould be placed flat or hung on hangers in a properly ventilated room, well away from heat sources and avoiding direct exposure to sunlight.You should wash them with professional dete...

  • We appreciate being given this opportunit...

   X-ray protective clothing is mainly used to protect human body from the effects of radiation.According to X-ray exposure and differrent working conditions, the lead content of protective clothing is differrent,storag...

  • A batch of export goods,protective skirt ...

   http://www.sdcl86.com/uploads/95a142fbc3d7c9100757a40aa0123791.mp4 Shandong Chen Lu Medical Instrument CO., LTD. is the professional manufacture of radiation protective products .  Our X ray protective clothing are co...