Мека заштитна доведе палто со долги ракави и долги ракави

Мека заштитна доведе палто со долги ракави и долги ракави

Краток опис:

It is made from natural rubber, yellow danfen and processed by processing. Lead equivalent: 0.25 MMPB, 0.35 MMPB, 0.5mmpb, or different protection equivalent depending on special circumstances. Mainly used for X-ray protection, users can select different specifications of protection series products. Internal multi-layer international new protective material, excellent protection performance; The exterior fabric is durable and durable, and it is waterproof and antistatic. It is easy to clean...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao or Yantai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Таа е направена од природна гума, жолта danfen и обработени од страна на обработка.

  Водач еквивалентни: MMPB 0.25, 0.35 MMPB, 0.5mmpb, или различни еквивалентна заштита во зависност од посебни околности. Главно се користи за заштита на Х-зраци, корисниците можат да изберат различни спецификации на серија производи за заштита. Внатрешна мулти-слој меѓународни нови заштитен материјал, одлични перформанси за заштита;

  Надворешноста ткаенина трајни и издржливи, и таа е водоотпорен и антистатички. Тоа е лесно да се чистат и дезинфицираат.

  Тоа е убаво дизајниран, модерен и полн со различни, што те прави удобно и пријатно во изглед.

  Големина: S, M, L, специјални броеви може да се изменуваат.

   

  Шандонг Чен Лу медицински ко инструмент., Ltd е компанија специјализирана за производство на рентген зраци заштитна облека (олово гумени облека) на големите претпријатија, вклучувајќи го и новиот вид на Х-зраци заштитна облека е добитник на националните патенти, целосна квалификација на компанијата да бидете сигурни да се купи! Ве молиме контактирајте не за повеќе детали!

  Телефон: 0535-8982222 / 8522678

  Телефон: 15318629666

  15589584182

  Операција: 2069188472
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка. ООД
  • Телефон: 4006667636
  • Телефон: 0535-8982222
  • Е-пошта: admin@sdchenlu.com

  Прашање За Ценовникот

  Последни вести

  • The feedback from Indonesia customer

   The feedback from Indonesia customer   Thanks to receive the feedback from the Indonesia customer.Please accept our best wishes for your happiness and success. The  standard lead equivalent Chenlu X ray protecti...

  • We appreciate being given this opportunit...

   Lead is a chemical element with symbol Pb (from the Latin plumbum) and atomic number 82.Lead can screen X rays and radioactive rays.In hospitals, doctors often have a lead plate to protect their chest when making X r...

  • Very grateful to our clients for the supp...

   Lead coat which must be unfolded sould be placed flat or hung on hangers in a properly ventilated room, well away from heat sources and avoiding direct exposure to sunlight.You should wash them with professional dete...

  • We appreciate being given this opportunit...

   X-ray protective clothing is mainly used to protect human body from the effects of radiation.According to X-ray exposure and differrent working conditions, the lead content of protective clothing is differrent,storag...

  • A batch of export goods,protective skirt ...

   http://www.sdcl86.com/uploads/95a142fbc3d7c9100757a40aa0123791.mp4 Shandong Chen Lu Medical Instrument CO., LTD. is the professional manufacture of radiation protective products .  Our X ray protective clothing are co...