нови полу-ракав единствено еднострана анти-зрачење доведе гел капут Чен Лу

нови полу-ракав единствено еднострана анти-зрачење доведе гел капут Чен Лу

Краток опис:

1. Lead equivalent: 0.35 MMPB, 0.5mmpb; Or other protective equivalent. 2. Style: semi-sleeve 3, function: it is mainly used for protection of X ray, the user can according to need is mainly used for radiation protection (X, gamma rays, protection), the user can choose according to need protection series products of different specifications (0.5 MMPB gamma rays protection generally choose). 3. Reference for protective clothing size: S no. : 900 (length) *600mm (width) M no. : 1000 (length) ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao or Yantai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • акција: радијациона-доказ Х-зраци доказ
 • Карактеристика на услуги: Со добар квалитет за една година
 • Водач еквивалентни: 0.35mmpb
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Доведе еквивалент: 0.35 MMPB, 0.5mmpb; Или други заштитни еквивалентни.

  2. Стил: полу-ракав,

  3, функција: тоа е главно се користи за заштитата на Х зраци, корисникот може да според потребите главно се користи за радијациона заштита (X, гама зраци, заштита), корисникот може да избере според потреба серија заштита на производи од различни спецификации (0,5 MMPB гама зраци заштита обично избираат).

  3. Барање за заштитна облека големина:

  S бр. : 900 (должина) * 600mm (ширина)

  М бр. : 1000 (должина) * 600mm (широк)

  L бр. 1100 (долго) * 600mm (широк)

  4. Боја: 12 бои за да изберете од

  5. Материјал опис:

  Таа е направена од природна гума и жолта danpowder со преработка и outsourcing крпа. Внатрешноста е мулти-слој нов заштитен материјал, водство дистрибуција е дури, перформансите на заштита е добро, а светлина и меки, не е лесно да фрактура;

  Надворешноста ткаенина трајни и издржливи, и таа е водоотпорен и антистатички. Тоа е лесно да се чистат и дезинфицираат.

  Тоа е убаво дизајниран, модерен и полн со различни, што те прави удобно и пријатно во изглед.

  изјава Големина:
  900mm * 600mm (S) Погодно за висина: 165cm 以下
  1000mm * 600mm (М ) Погодно за висина: 165cm, 175cm
  1100mm * 600mm   ( L ) Погодно за висина: 175cm, 185cm

  Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка., LTD. Е високо-технолошки претпријатие, кое е независно истражување, развој, производство и работа.

  Главни производи:

  Заштита на човековите тело главни производи: Х-зраци заштитна облека водството облека, рентген заштитни здолниште, доведе очила, олово шал, капа олово, оловни ракавици, да доведе ракавици, гонадите, заштита на дојка, чувар рака, рака заштита, итн

  Главните производи на заштитна опрема: мобилен екран олово, суспендирани доведе екран, кревет завеса, мобилни доведе завеса, олово стакло и поврзани помошни материјали.

   
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка. ООД
  • Телефон: 4006667636
  • Телефон: 0535-8982222
  • Е-пошта: admin@sdchenlu.com

  Прашање За Ценовникот

  Последни вести

  • The feedback from Indonesia customer

   The feedback from Indonesia customer   Thanks to receive the feedback from the Indonesia customer.Please accept our best wishes for your happiness and success. The  standard lead equivalent Chenlu X ray protecti...

  • We appreciate being given this opportunit...

   Lead is a chemical element with symbol Pb (from the Latin plumbum) and atomic number 82.Lead can screen X rays and radioactive rays.In hospitals, doctors often have a lead plate to protect their chest when making X r...

  • Very grateful to our clients for the supp...

   Lead coat which must be unfolded sould be placed flat or hung on hangers in a properly ventilated room, well away from heat sources and avoiding direct exposure to sunlight.You should wash them with professional dete...

  • We appreciate being given this opportunit...

   X-ray protective clothing is mainly used to protect human body from the effects of radiation.According to X-ray exposure and differrent working conditions, the lead content of protective clothing is differrent,storag...

  • A batch of export goods,protective skirt ...

   http://www.sdcl86.com/uploads/95a142fbc3d7c9100757a40aa0123791.mp4 Shandong Chen Lu Medical Instrument CO., LTD. is the professional manufacture of radiation protective products .  Our X ray protective clothing are co...