нови заштитни доведе гума Чен Лу може да се прилагоди за други еквивалентни

нови заштитни доведе гума Чен Лу може да се прилагоди за други еквивалентни

Краток опис:

Features of the HA10 lead glue cap: Lead equivalent: 0.35 MMPB, 0.5mmpb; Or other protective equivalent. Radiation protective cap: used to resist the damage of X rays to the human head; Specifications: standard protective cap; The size of the ray protective cap: the average size and the adjustable type; Color of the radiation helmet: 12 standard colors to choose from;   Shandong Chen lu medical instrument co., LTD is a professional protective clothing manufacturers, shorten the distanc...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao or Yantai
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Водач еквивалентни: 0.35mmpb
 • акција: Заштита од радијација
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики на олово лепак капа на HA10:

  Водечкиот еквивалент: 0.35 MMPB, 0.5mmpb; Или други заштитни еквивалентни.

  Зрачење заштитното капаче: се користи за да се спротивстави на штета на Х зраци на човечка глава;

  Спецификации: стандардна заштитна капа;

  Големината на заштитната капа ray: просечната големина и прилагодување на тип;

  Боја на зрачење шлем: 12 стандардни бои за да изберете од,

   

  Шандонг Чен Лу медицински ко инструмент., Ltd е професионална заштитна облека производители, го скрати растојанието на производот на клиентот директно, па цената е повластен, количина цел, толку повеќе е поповолно цената е, за повеќе детали, ве молиме распрашува !

   

  Нашите главни производи:

  Заштита на човековите тело главни производи: Х-зраци заштитна облека водството облека, рентген заштитни здолниште, доведе очила, олово шал, капа олово, оловни ракавици, да доведе ракавици, гонадите, заштита на дојка, чувар рака, рака заштита, итн

  Главните производи на заштитна опрема: мобилен екран олово, суспендирани доведе екран, кревет завеса, мобилни доведе завеса, олово стакло и поврзани помошни материјали.

   

  Телефон: 0535-8982222 / 8522678

  Телефон: 15318629666

  15589584182

  Операција: 2069188472
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Шандонг Чен Лу медицинска опрема соработка. ООД
  • Телефон: 4006667636
  • Телефон: 0535-8982222
  • Е-пошта: admin@sdchenlu.com

  Прашање За Ценовникот

  Последни вести

  • The feedback from Indonesia customer

   The feedback from Indonesia customer   Thanks to receive the feedback from the Indonesia customer.Please accept our best wishes for your happiness and success. The  standard lead equivalent Chenlu X ray protecti...

  • We appreciate being given this opportunit...

   Lead is a chemical element with symbol Pb (from the Latin plumbum) and atomic number 82.Lead can screen X rays and radioactive rays.In hospitals, doctors often have a lead plate to protect their chest when making X r...

  • Very grateful to our clients for the supp...

   Lead coat which must be unfolded sould be placed flat or hung on hangers in a properly ventilated room, well away from heat sources and avoiding direct exposure to sunlight.You should wash them with professional dete...

  • We appreciate being given this opportunit...

   X-ray protective clothing is mainly used to protect human body from the effects of radiation.According to X-ray exposure and differrent working conditions, the lead content of protective clothing is differrent,storag...

  • A batch of export goods,protective skirt ...

   http://www.sdcl86.com/uploads/95a142fbc3d7c9100757a40aa0123791.mp4 Shandong Chen Lu Medical Instrument CO., LTD. is the professional manufacture of radiation protective products .  Our X ray protective clothing are co...